czwartek, 19 sierpnia 2010

torebki podróżniczki - Ha Long Bay, Wietnam

Pamiętacie, jak pisałam kiedyś o podróży torebek podróżnych Metki by Traczki do Japonii?. Teraz czas na Wietnam! Zatoka Ha Long Bay*. Widoki możecie kojarzyć z Jamesa Bonda, francuskiego filmu "Indochiny" czy wreszcie z kultowego brytyjskiego magazynu Top Gear.


Wczoraj przyszedł mail od przemiłej i prześlicznej Anety, która wybrała się ze znajomymi w podróż do Azji. Zdjęcia jakie dostałam przerosły moje najśmielsze oczekiwania! Zrobiono je w Zatoce Ha Long Bay w Wietnamie.


Nic dziwnego, że padłam z wrażenia:  Aneta jest fotografem - wystawia i publikuje swoje zdjęcia po całej Europie. Więcej prac Anety można obejrzeć tutaj.
___________________


* wikipedia: Hạ Long - zatoka w północnej części Wietnamu, odnoga Zatoki Tonkińskiej, leżąca w pobliżu miasta Hòn Gai (ok. 164 km na południowy wschód od Hanoi). Zajmuje powierzchnię 1500 km², na której rozsianych jest ok. 1900 skalistych wysp i wysepek. Większość wysp ma formę wapiennych słupów wyłaniających się wysoko ponad powierzchnię wody. Wapienne podłoże sprzyja powstawaniu licznych jaskiń i grot. W rosnących tu lasach deszczowych występuje duża różnorodność świata zwierzęcego i roślinnego. W 1962 wietnamskie Ministerstwo Kultury, Sportu i Turystyki ustanowiło zatokę "pomnikiem krajobrazowym". W 1994 UNESCO umieściło ją na swojej Liście Światowego Dziedzictwa. 
author of the photo: Ondřej Žváček1 komentarz:

Diana Marzejon pisze...

przepiękne zdjęcia :) jestem zauroczona woreczkami :)