piątek, 4 maja 2012

Metka by Traczka like a Hollywood star


Po pierwsze nie mówi się stare, tylko zabytkowe. Mowa oczywiście o samochodach :-)

Dzięki przypadkowej rozmowie na Facebooku ze znajomym znajomego Metka by Traczka została zaproszona (a raczej wprosiła się sama) na majówkowy POM* po Warszawie. Przygoda tym bardziej była przednia, że przejażdżka odbyła się kultowym Mercedesem 190 SL z 1958 roku!  
Jak donoszą kroniki towarzyskie z tamtej epoki, na punkcie modelu 190 SL oszalały hollywoodzkie gwiazdy. Alfred Hitchcock dojeżdżał nim do pracy w wytwórni Metro-Goldwyn-Mayer, Zsa Zsa Gabor parkowała gdzie popadnie, a Sophia Loren w schowku woziła zapasową parę nylonowych pończoch. 
 
To przepiękne sportowe auto dzisiaj wygląda tak jakby dopiero co zeszło z linii produkcyjnej. Pan Roman Dębecki, jego właściciel, kolekcjoner zabytkowych samochodów i dziennikarz motoryzacyjny w jednym, opowiedział o historii marki i z godną pochwały cierpliwością pomagał w sesji zdjęciowej.
 
* POM – Powolny Objazd Miasta, sposób spędzania wolnego czasu w celu lansowania się na mieście, obowiązkowo w samochodzie. Marka i model dowolna, w zależności od statusu właściciela. Jedna z technik nakazuje wystawienie łokcia za szybę.1 komentarz:

Barbarka pisze...

Zazdroszczę przejażdżki takim autem... a woreczek kolorystycznie wpasował się idealnie.